Witte chocoladecheesecake met speculaas

Witte chocoladecheesecake met speculaas

witte chocoladecheesecake

Jaja, het is bijna november! De maand waarin de goedheiligman weer in het land komt. Wat een feest, niet alleen voor de kleine onder ons, maar ook voor ons, want het geeft ons de reden om heerlijke baksels te maken! Wat denken jullie van deze heerlijke witte chocoladecheesecake met speculaasbodem? Hij lijkt beetje op deze speculaasmonchou, maar dan toch best wel weer verschillend. Ik gok dat nu het water uit de mond loopt, althans dat gebeurde wel bij mij toen ik mij bedacht deze te maken. Ik ben totaal niet ervaren in het bakken van cheesecakes en kon ook moeilijk beslissen hoe ik het zou maken. Door een paar misverstanden en meerdere pogingen heb ik eigenlijk gewoon maar wat gedaan. Het is gelukkig goed uitgevallen. Deze witte chocoladecheesecake is hemels en helemaal niet echt heftig! Zo lekker dat ik hem met sinterklaas gewoon weer op de tafel zet. Wat denken jullie van deze cheesecake? Gaan jullie hem maken? Let me know!

WITTE CHOCOLADECHEESECAKE MET SPECULAAS

Voor 10-12 puntjes

IngrediΓ«nten:
Cheesecake
– 200 gram speculaasjes
– 75 gram roomboter
– 400 gram roomkaas
– 125 gram zure room
– 1 tl vanille-essence
– 200 gram witte chocolade
– 2 eieren

Garnering
– 250 ml slagroom
– 1 zakje klopfix
– 2 el suiker
– Speculaasje
– Evt. wat extra speculaasjes in stukjes

+ springvorm 20 cm diameter

witte chocoladecheesecake

Bereiding:

  1. Zorg ervoor dat alle ingrediΓ«nten op kamertemperatuur zijn, bekleed de springvorm met bakpapier en vet de randen in, verwarm de oven voor op 150 graden Celsius (boven- en onderwarmte)
  2. Bodem:Β Smelt de roomboter in een steelpannetje en maal de speculaasjes tot kleine kruimels
  3. Roer de kruimels door de roomboter en verdeel dit over de bodem van de springvorm, druk met bolle kant van de lepel goed aan
  4. Cheesecake:Β smelt de witte chocolade au bain marie en laat afkoelen tot lauw, roer af en toe even door
  5. Klop de roomkaas zacht en voeg de zure room en vanille-essence toe
  6. Doe een schep van de roomkaas bij de chocolade, roer goed door en en mix beetje voor beetje de witte chocolade door de roomkaas en mix tot een egaal mengsel
  7. Spatel één voor één de eieren door het beslag, niet te hard want er mag niet teveel lucht in het beslag komen
  8. Vul de springvorm met het beslag en roer glad
  9. Bak de cheesecake af in circa 55-60 minuten, open de deur van de oven niet, want zo ontstaan er door temperatuurverschil scheurtjes!
  10. Laat de cheesecake daarna voor 1 uur afkoelen in de oven met de ovendeur op een kier
  11. Laat daarna de cheesecake helemaal afkoelen
  12. Zet de cheesecake in de koelkast en laat deze voor minimaal 2 uur opstijven – het liefste een nachtje! –
  13. Garnering:Β klop de slagroom samen met de suiker en klopfix
  14. Besmeer de bovenkant met de slagroom en rasp wat speculaaskruimels op de slagroom
  15. Versier eventueel met stukjes speculaas (deze worden helaas in de koelkast wel zacht, dus doe dit vlak voor het opdienen van de taart!)

Eetsmakelijk!Β 

witte chocoladecheesecake
About Author

Hoi ik ben Dorien! Op doortjeskeuken.nl deel ik mijn passie voor bakken met jullie. Bak je een recept van mijn blog? Deel het op social media met #doortjeskeuken, dit vind ik echt heel leuk! Volg mij verder op Facebook en Instagram en blijf op de hoogte van alle nieuwe recepten.

6 Comments

  • Ingrid Meijer
    9 november 2017 at 13:11

    Precies gedaan wat er stond maar de bovenkant is toch gescheurd…… hoe kan dat?

    Mvg

    Ingrid

    Reply
    • Dorien
      10 november 2017 at 13:44

      De cheesecake kan scheuren door een te groot verschil in temperatuur! Misschien toch iets te snel de ovendeur geopend na het bakken?

      Reply
  • Anja
    22 november 2017 at 12:51

    Ik weet dat bij ons niet iedereen van witte chocolade houdt maar smaakt het niet heel anders nu er ook roomkaas door zit? Of is het dan nog heel zoet?

    Reply
    • Dorien
      22 november 2017 at 12:57

      Nee hoor, ik vind de smaak van witte chocolade samen met roomkaas heel neutraal en romig en heel erg lekker in combinatie met de speculaas! Het zoete valt reuze mee.

      Reply
  • Anja
    22 november 2017 at 14:18

    Oke dan naar gewoon proberen! Bedankt voor je snelle reactie.

    Reply
  • Marian
    21 november 2018 at 12:53

    Ik ben bezig met de taart. Chocolade smelt nu.
    Ik heb gehoord dat een bakje water onderin de oven help tegen scheuren.
    Of komt de taart dan te hoog in de oven?

    Reply

Leave a Reply